Bydgoszcz, Polska

Kosmetologia

II stopnia
Spis treści
Kosmetologia studies

Kosmetologia na CM UMK

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: medyczne, o zdrowiu
System studiów: sta­cjo­nar­ne
KOSMETOLOGIA TO PRZYSZŁOŚĆ NOWOCZESNEGO PODEJŚCIA DO SPOSOBU DBANIA O ZDROWY I ŁADNY WYGLĄD

Gdy ma się naście lat największym problemem zazwyczaj są pryszcze i tłusta cera. Wielu wystarczy dobry krem, tonik i dojrzewanie. Po kilku miesiącach zapominają o traumatycznych przeżyciach, gdy każde spojrzenie w lustro było koszmarem. Bywa jednak, że niektórzy wtedy pierwszy raz szukają rady u kosmetyczki. Później często zaglądamy do ulubionego gabinetu, aby wyregulować brwi, oczyścić i nawilżyć cerę. Bywa, że przychodzimy z poważniejszymi problemami, takimi jak popękane naczynka krwionośne, blizny, znamiona.  Kosmetolog to osoba, która ma dużą wiedzę i umiejętności praktyczne, które umożliwią mu podjęcie pracy w gabinetach kosmetycznych, współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo, przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Nasi absolwenci często prowadzą własne gabinety kosmetyczne. 

DLACZEGO DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ W COLLEGIUM MEDICUM W BYDGOSZCZY?     
* mamy doświadczonych wykładowców,    
* zajęcia prowadzone są we współpracy z jednostkami klinicznymi (dermatologia, chirurgia plastyczna, rehabilitacja),    
* ciekawy program studiów jest wzbogacony o przedmioty fakultatywne,    
* mamy bardzo dobrą bazę lokalową, dydaktyczną i socjalną.
Strona www uczelni: www.cm.umk.pl/

Test: sprawdź czy Kosmetologia to studia dla Ciebie!

Kosmetologia test IIst

Odpowiedz na wszystkie pytania i sprawdź, czy Kosmetologia to studia dla Ciebie!

1. Czy chcesz pogłębić wiedzę o zaawansowanych zabiegach kosmetologicznych i medycynie estetycznej?

2. Czy interesuje Cię praca w gabinetach kosmetologicznych oraz praca z różnymi klientami?

3. Czy jesteś gotów/gotowa na pogłębienie umiejętności w dermokosmetologii i analizie stanu skóry?

4. Czy planujesz rozwijać kompetencje badawcze i technologiczne w zakresie nowych składników kosmetycznych?

5. Czy inwestycja dwóch lat na studiach magisterskich zwiększy Twoją konkurencyjność na rynku kosmetologów?

6. Czy zależy Ci na poznaniu przepisów prawnych i norm dotyczących produkcji kosmetyków?

7. Czy chcesz rozwijać umiejętności komunikacji z klientem i psychologii urody?

8. Czy interesuje Cię udział w projektach nad innowacyjnymi formułami i kosmetykami naturalnymi?

9. Czy jesteś gotów/gotowa na współpracę z dermatologami, farmaceutami i biotechnologami?

10. Co najbardziej motywuje Cię do kontynuacji studiów na kierunku Kosmetologia?

Przykłady zawodów

Wykonuje zabiegi z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej w ścisłej współpracy z lekarzami różnych specjalności w zakresie pielęgnacji skóry; dokonuje diagnozy skóry, dobiera odpowiedni rodzaj zabiegu kosmetycznego i kosmetyków posługując się specjalistycznymi preparatami, urządzeniami i metodami odnowy biologicznej; opracowuje strategię zabiegów profesjonalnych i domowych, dietę oraz konieczne zmiany w trybie życia klienta; ocenia estetykę i skuteczność zastosowanego zabiegu kosmetycznego; prowadzi dokumentację związaną z funkcjonowaniem gabinetu kosmetycznego.

Definicje i cytaty

Kosmetologia
Kosmetologia, kosmetyka lekarska (łac. cosmetologia) – dział dermatologii zajmujący się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry dotkniętej chorobą lub defektem (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną. Celem tych działań jest zwiększanie za pomocą środków kosmetycznych atrakcyjności fizycznej ciała ludzkiego. Nazwa dyscypliny wywodzi się od greckich słów kosmetes – sługa toaletowy i kosmetikos – upiększający, a według innych badaczy od greckiego słowa kosmos, które oznacza porządek, ład, ozdobę. W zakresie poznawczo-opisowym kosmetologia opiera się na metodologii nauk przyrodniczych (chemii, biologii, biofizyki, medycyny), antropologii i antropometrii, socjologii, psychologii oraz estetyki i filozofii. W zakresie interwencyjnym kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, a poprawę atrakcyjności fizycznej ciała człowieka osiąga metodami nieinwazyjnymi – kosmetykami, zabiegami pielęgnacyjnymi, interwencjami dietetycznymi, rehabilitacją. Jednak w pierwszym rzędzie służy ona utrzymywaniu, przywracaniu bądź poprawie wyglądu zewnętrznego, a nie utrzymywaniu, przywracaniu czy poprawie funkcji organizmu, jak dzieje się w przypadku rehabilitacji lub dietetyki. Kosmetologia jest również powiązana z metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi, medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną.
Polityka Prywatności