

Studia II stopnia na kierunku kosmetologia zapewniają studentom możliwość interdyscyplinarnego wykształcenia w zakresie współczesnej kosmetologii. Absolwent 2-letnich studiów na kierunku Kosmetologia otrzymuje tytuł magistra kosmetologii i będzie przygotowany do:

Kosmetologia II stopnia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi to dwuletnie studia magisterskie o profilu praktycznym, prowadzone stacjonarnie i niestacjonarnie, a na dwóch ścieżkach także hybrydowo. WSBiNoZ kieruje je do absolwentów studiów pierwszego stopnia, którzy chcą pogłębić wiedzę specjalistyczną i przygotować się do kierowania placówką kosmetologiczną albo prowadzenia własnej działalności.
Studia rozwijają kompetencje w organizacji i zarządzaniu placówkami kosmetologicznymi, pogłębiają wiedzę specjalistyczną i uczą współpracy z przedstawicielami zawodów medycznych. Wśród przedmiotów wspólnych są m.in. podstawy estetologii w pracy kosmetologa, współczesne trendy kosmetologii naturalnej i ziołolecznictwa oraz wybrane problemy endokrynologii. Program przygotowano we współpracy z lekarzami specjalistami i przedstawicielami branży biotechnologicznej, kosmetologicznej oraz spa i wellness.
Wybierasz jedną z czterech ścieżek:
Pracownie w skrócie
Bierzesz udział w zaawansowanych projektach realizowanych z klinikami kosmetologicznymi, obiektami spa i wellness oraz gabinetami podologicznymi i trychologicznymi. Na kierunku regularnie odbywają się warsztaty z ekspertami z podologii, trychologii i biotechnologii oraz z trenerami biznesu. W trybie hybrydowym w każdym semestrze są 4 zjazdy praktyczne w uczelni, od piątku do niedzieli, a teoria odbywa się na platformie e-learningowej.
Po studiach możesz kierować placówką albo prowadzić własną działalność – zależnie od ścieżki w gabinecie trychologicznym lub podologicznym, klinice dermatologicznej, medycyny estetycznej i kosmetologii, hotelu spa wellness albo obiekcie odnowy biologicznej. Dalej możesz rozwijać się na studiach podyplomowych i kursach zawodowych.
Ciekawostka: Zaplecze laboratoryjne pozwala prowadzić badania i analizy dotyczące kosmetologii naturalnej, ziołolecznictwa i technologii produkcji kosmetyków.
Stan na rekrutację 2026/27, na podstawie stron kierunku na wsbinoz.edu.pl.



| liczba absolwentów | |
|---|---|
| rok 2017 | 37 |
| rok 2018 | 45 |
| rok 2019 | 65 |
| rok 2020 | 52 |
| rok 2021 | 63 |
| rok 2022 | 67 |
| rok 2023 | 105 |
| rok 2024 | 73 |
| % absolwentów | |
|---|---|
| absolwenci z roku 2017 | 5,4% |
| absolwenci z roku 2018 | 4,4% |
| absolwenci z roku 2019 | 21,5% |
| absolwenci z roku 2020 | 7,7% |
| absolwenci z roku 2021 | 23,8% |
| absolwenci z roku 2022 | 13,4% |
| absolwenci z roku 2023 | 10,5% |
| absolwenci z roku 2024 | 13,7% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 4,1% | 3,5% | 6,6% | 6,2% | 9,6% | 6,8% | 7,2% | 8,1% |
| w II roku | 4,3% | 5,3% | 4,2% | 3,7% | 2,3% | 13,1% | 2,3% | |
| w III roku | 5,0% | 4,4% | 2,1% | 2,1% | 10,0% | 6,8% | ||
| w IV roku | 4,2% | 4,2% | 2,7% | 7,2% | 8,3% | |||
| w V roku | 3,2% | 2,4% | 5,2% | 0,7% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 0,86 | 0,60 | 1,10 | 1,15 | 2,11 | 1,21 | 1,14 | 1,08 |
| w II roku | 0,73 | 0,83 | 0,77 | 0,64 | 0,35 | 2,54 | 0,40 | |
| w III roku | 0,70 | 0,82 | 0,48 | 0,34 | 1,64 | 1,08 | ||
| w IV roku | 0,82 | 0,76 | 0,64 | 1,23 | 1,22 | |||
| w V roku | 0,62 | 0,50 | 0,99 | 0,12 |
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | |
|---|---|---|
| absolwenci z roku 2017 | 1,78 | 2,75 |
| absolwenci z roku 2018 | 4,43 | 5,21 |
| absolwenci z roku 2019 | 2,35 | 10,18 |
| absolwenci z roku 2020 | 2,04 | 10,10 |
| absolwenci z roku 2021 | 2,26 | 8,23 |
| absolwenci z roku 2022 | 1,69 | 5,12 |
| absolwenci z roku 2023 | 1,91 | 4,01 |
| absolwenci z roku 2024 | 1,71 | 2,93 |
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | samozatrudnienie | |
|---|---|---|---|
| abs. z roku 2017 | 97,3% | 70,3% | 29,7% |
| abs. z roku 2018 | 84,4% | 68,9% | 15,6% |
| abs. z roku 2019 | 92,3% | 64,6% | 24,6% |
| abs. z roku 2020 | 96,2% | 59,6% | 36,5% |
| abs. z roku 2021 | 93,7% | 52,4% | 39,7% |
| abs. z roku 2022 | 92,5% | 62,7% | 37,3% |
| abs. z roku 2023 | 93,3% | 62,9% | 17,1% |
| abs. z roku 2024 | 80,8% | 53,4% | 20,5% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| jakakolwiek praca | 63,4% | 76,0% | 84,3% | 81,1% | 83,3% | 81,8% | 73,7% | 84,0% |
| umowa o pracę | 40,9% | 46,3% | 53,5% | 44,8% | 49,4% | 56,3% | 56,3% | 60,6% |
| samozatrudnienie | 15,9% | 15,6% | 29,4% | 32,9% | 27,1% | 19,7% | 14,8% | 20,7% |
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 3 261 zł | 3 132 zł | 3 254 zł | 2 854 zł | 2 326 zł | 2 048 zł | 2 447 zł | 2 441 zł |
| w II roku | 4 188 zł | 3 632 zł | 4 641 zł | 3 082 zł | 2 187 zł | 2 722 zł | 2 889 zł | |
| w III roku | 4 791 zł | 4 254 zł | 3 611 zł | 2 641 zł | 3 022 zł | 2 884 zł | ||
| w IV roku | 5 205 zł | 4 096 zł | 3 506 zł | 3 257 zł | 2 857 zł | |||
| w V roku | 4 725 zł | 4 150 zł | 3 872 zł | 3 808 zł |
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 3 924 zł | 3 616 zł | 3 250 zł | 3 159 zł | 2 632 zł | 2 315 zł | 2 341 zł | 2 581 zł |
| w II roku | 4 788 zł | 3 962 zł | 4 845 zł | 3 255 zł | 2 590 zł | 2 664 zł | 2 776 zł | |
| w III roku | 4 763 zł | 4 443 zł | 3 759 zł | 2 919 zł | 3 081 zł | 2 881 zł | ||
| w IV roku | 5 415 zł | 4 086 zł | 3 635 zł | 3 434 zł | 2 920 zł | |||
| w V roku | 4 792 zł | 4 302 zł | 4 067 zł | 3 804 zł |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 0,39 | 0,42 | 0,49 | 0,49 | 0,43 | 0,42 | 0,54 | 0,55 |
| w II roku | 0,51 | 0,48 | 0,71 | 0,53 | 0,42 | 0,56 | 0,60 | |
| w III roku | 0,57 | 0,57 | 0,54 | 0,46 | 0,57 | 0,55 | ||
| w IV roku | 0,63 | 0,53 | 0,53 | 0,56 | 0,50 | |||
| w V roku | 0,55 | 0,54 | 0,58 | 0,61 |