


Zarządzanie i dowodzenie na studiach magisterskich w Akademii Sztuki Wojennej to studia II stopnia – stacjonarne dla osób cywilnych oraz niestacjonarne dla cywilów, żołnierzy, pracowników służb mundurowych i administracji. Są dla absolwentów studiów licencjackich z zarządzania lub bezpieczeństwa, którzy chcą kierować w organizacjach publicznych i zajmować się bezpieczeństwem w sektorze publicznym i biznesowym.
Na studiach magisterskich rozwijasz kompetencje m.in. w zakresie:
Na II stopniu prowadzone są specjalności: dowodzenie, zarządzanie i dowodzenie w organizacji publicznej, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie jakością oraz zarządzanie systemami informacyjnymi. Dowodzenie przygotowuje do pracy w zhierarchizowanych instytucjach bezpieczeństwa, organizacja publiczna do prac analitycznych w instytucjach bezpieczeństwa i obronności, a pozostałe do pracy w obszarze kadr, jakości i systemów teleinformatycznych.
Wizyty studyjne, gry decyzyjne i praktyki zawodowe w podmiotach gospodarczych oraz instytucjach publicznych uzupełniają wykłady, ćwiczenia, seminaria i laboratoria.
Możesz skorzystać z międzynarodowej wymiany ERASMUS+ i z wyjazdów studyjnych do przedsiębiorstw oraz jednostek wojskowych. Studia realizuje Wydział Zarządzania i Dowodzenia, a praca na zajęciach odbywa się zarówno indywidualnie, jak i w zespołach.
Po studiach masz otwarte drzwi do:
Na podstawie stron kierunku na wojsko-polskie.pl.


| liczba absolwentów | |
|---|---|
| rok 2014 | 84 |
| rok 2015 | 91 |
| rok 2016 | 121 |
| rok 2017 | 115 |
| rok 2018 | 84 |
| rok 2019 | 106 |
| rok 2020 | 102 |
| rok 2021 | 53 |
| rok 2022 | 82 |
| rok 2023 | 10 |
| rok 2024 | 11 |
| % absolwentów | |
|---|---|
| absolwenci z roku 2014 | |
| absolwenci z roku 2015 | 14,3% |
| absolwenci z roku 2016 | 16,6% |
| absolwenci z roku 2017 | 13,0% |
| absolwenci z roku 2018 | 8,4% |
| absolwenci z roku 2019 | 10,4% |
| absolwenci z roku 2020 | 11,7% |
| absolwenci z roku 2021 | 9,4% |
| absolwenci z roku 2022 | 17,1% |
| absolwenci z roku 2023 | 40,0% |
| absolwenci z roku 2024 | 18,2% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 3,8% | 4,2% | 3,5% | 5,0% | 4,6% | 4,0% | 4,2% | 4,3% | 7,9% | 9,1% | 9,7% |
| w II roku | 0,0% | 3,9% | 1,6% | 3,5% | 2,9% | 1,8% | 3,1% | 3,2% | 7,8% | 8,0% | |
| w III roku | 2,8% | 1,9% | 1,9% | 4,0% | 0,9% | 2,9% | 2,1% | 3,3% | 5,7% | ||
| w IV roku | 0,6% | 2,1% | 2,9% | 3,4% | 1,7% | 2,4% | 4,5% | 2,7% | |||
| w V roku | 1,3% | 2,0% | 1,9% | 0,5% | 2,5% | 2,4% | 3,0% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 0,70 | 0,60 | 0,78 | 0,51 | 0,92 | 0,83 | 0,66 | 0,61 | 1,30 | 0,87 | 0,92 |
| w II roku | 0,00 | 0,83 | 0,29 | 0,71 | 0,35 | 0,19 | 0,51 | 0,71 | 0,98 | 1,02 | |
| w III roku | 0,50 | 0,42 | 0,27 | 0,67 | 0,13 | 0,70 | 0,33 | 0,29 | 0,57 | ||
| w IV roku | 0,18 | 0,27 | 0,65 | 0,51 | 0,20 | 0,43 | 0,66 | 0,50 | |||
| w V roku | 0,16 | 0,33 | 0,22 | 0,13 | 0,89 | 0,40 | 0,83 |
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | |
|---|---|---|
| absolwenci z roku 2014 | 4,40 | 8,50 |
| absolwenci z roku 2015 | 4,12 | 7,20 |
| absolwenci z roku 2016 | 3,95 | 6,22 |
| absolwenci z roku 2017 | 1,80 | 4,68 |
| absolwenci z roku 2018 | 1,40 | 3,34 |
| absolwenci z roku 2019 | 2,38 | 6,23 |
| absolwenci z roku 2020 | 2,54 | 4,36 |
| absolwenci z roku 2021 | 2,60 | 3,15 |
| absolwenci z roku 2022 | 3,10 | 4,34 |
| absolwenci z roku 2023 | 2,50 | 3,00 |
| absolwenci z roku 2024 | 0,36 | 1,09 |
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | samozatrudnienie | |
|---|---|---|---|
| abs. z roku 2014 | 91,6% | 70,2% | 7,1% |
| abs. z roku 2015 | 82,4% | 71,4% | 2,2% |
| abs. z roku 2016 | 87,6% | 78,5% | 5,0% |
| abs. z roku 2017 | 93,9% | 79,1% | 13,9% |
| abs. z roku 2018 | 97,6% | 85,7% | 11,9% |
| abs. z roku 2019 | 93,4% | 82,1% | 5,7% |
| abs. z roku 2020 | 96,1% | 88,2% | 4,9% |
| abs. z roku 2021 | 86,8% | 71,7% | 7,5% |
| abs. z roku 2022 | 86,6% | 76,8% | 7,3% |
| abs. z roku 2023 | 100,0% | 90,0% | 10,0% |
| abs. z roku 2024 | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| jakakolwiek praca | 92,4% | 80,8% | 75,8% | 76,2% | 87,2% | 82,7% | 87,1% | 84,9% | 75,9% | 70,1% | 75,6% |
| umowa o pracę | 90,2% | 70,0% | 65,9% | 65,7% | 77,8% | 68,6% | 72,3% | 68,4% | 63,7% | 59,1% | 57,9% |
| samozatrudnienie | 0,0% | 8,3% | 4,5% | 6,6% | 3,1% | 4,5% | 9,5% | 9,8% | 4,5% | 1,2% | 3,5% |
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | absolwenci 2015 | absolwenci 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 9 003 zł | 6 866 zł | 5 524 zł | 4 553 zł | 4 957 zł | 3 911 zł | 4 293 zł | 3 572 zł | 3 405 zł | 2 959 zł | 2 768 zł |
| w II roku | 8 162 zł | 6 516 zł | 6 052 zł | 5 763 zł | 4 509 zł | 4 648 zł | 4 300 zł | 4 101 zł | 3 568 zł | 3 232 zł | |
| w III roku | 8 021 zł | 7 367 zł | 7 164 zł | 5 399 zł | 5 219 zł | 4 847 zł | 4 643 zł | 4 156 zł | 3 678 zł | ||
| w IV roku | 7 934 zł | 8 491 zł | 6 278 zł | 5 921 zł | 5 524 zł | 5 261 zł | 4 870 zł | 4 372 zł | |||
| w V roku | 9 295 zł | 7 497 zł | 6 813 zł | 6 580 zł | 5 478 zł | 5 321 zł | 4 998 zł |
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | absolwenci 2015 | absolwenci 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 8 997 zł | 6 716 zł | 5 785 zł | 4 967 zł | 5 035 zł | 3 963 zł | 4 377 zł | 3 737 zł | 3 482 zł | 3 044 zł | 3 170 zł |
| w II roku | 9 150 zł | 6 640 zł | 5 847 zł | 5 650 zł | 4 445 zł | 4 664 zł | 4 354 zł | 4 078 zł | 3 673 zł | 3 385 zł | |
| w III roku | 8 103 zł | 7 147 zł | 7 078 zł | 5 377 zł | 5 194 zł | 4 854 zł | 4 686 zł | 4 193 zł | 3 811 zł | ||
| w IV roku | 7 919 zł | 8 357 zł | 6 400 zł | 5 950 zł | 5 434 zł | 5 224 zł | 5 037 zł | 4 461 zł | |||
| w V roku | 9 229 zł | 7 389 zł | 6 853 zł | 6 285 zł | 5 561 zł | 5 326 zł | 5 147 zł |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 1,04 | 0,76 | 0,75 | 0,71 | 0,90 | 0,75 | 0,90 | 0,77 | 0,77 | 0,74 | 0,72 |
| w II roku | 0,84 | 0,78 | 0,83 | 0,94 | 0,81 | 0,93 | 0,89 | 0,88 | 0,83 | 0,81 | |
| w III roku | 0,87 | 0,90 | 1,05 | 0,86 | 0,97 | 0,95 | 0,94 | 0,91 | 0,87 | ||
| w IV roku | 0,89 | 1,08 | 0,89 | 1,01 | 0,99 | 1,00 | 1,00 | 0,96 | |||
| w V roku | 1,06 | 0,95 | 1,03 | 1,06 | 0,97 | 1,02 | 1,00 |