⇑Liczba absolwentów
dla kierunku Malarstwo - UAP, studia II stopnia
| liczba absolwentów |
|---|
| rok 2015 | 12 |
|---|
| rok 2016 | 16 |
|---|
| rok 2017 | 13 |
|---|
| rok 2018 | 14 |
|---|
| rok 2019 | 14 |
|---|
| rok 2021 | 15 |
|---|
| rok 2024 | 10 |
|---|
Liczba absolwentów
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: liczba absolwentów w latach 2014-2024.
⇑Dalsze studia
Procent absolwentów, którzy mieli doświadczenie studiowania po uzyskaniu dyplomu:
dla kierunku Malarstwo - UAP, studia II stopnia
| % absolwentów |
|---|
| absolwenci z roku 2015 | 33,3% |
|---|
| absolwenci z roku 2016 | 37,5% |
|---|
| absolwenci z roku 2017 | 61,5% |
|---|
| absolwenci z roku 2018 | 50,0% |
|---|
| absolwenci z roku 2019 | 35,7% |
|---|
| absolwenci z roku 2021 | 6,7% |
|---|
| absolwenci z roku 2024 | 20,0% |
|---|
Uwzględnione są zarówno przypadki kontynuowania studiów rozpoczętych przed uzyskaniem dyplomu, jak i studiów podjętych po dyplomie.
Dalsze studia po dyplomie
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy kontynuowali studia po uzyskaniu dyplomu
⇑Ryzyko bezrobocia
Ryzyko bezrobocia absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunku Malarstwo - UAP, studia II stopnia
| abs. 2024 | abs. 2021 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 |
|---|
| w I roku | 3,3% | 17,8% | 1,2% | 11,3% | 10,3% | 18,8% | 9,0% |
|---|
| w II roku | | 20,0% | 4,8% | 4,2% | 3,8% | 10,4% | 22,2% |
|---|
| w III roku | | 16,7% | 8,9% | 2,4% | 9,6% | 9,4% | 9,7% |
|---|
| w IV roku | | 17,2% | 6,0% | 0,0% | 7,7% | 3,6% | 0,0% |
|---|
| w V roku | | | 4,8% | 2,4% | 5,1% | 9,4% | 0,0% |
|---|
Ryzyko bezrobocia w I roku po dyplomie
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: ryzyko bezrobocia dla absolwentów z lat 2014-2024 w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
Względny wskaźnik bezrobocia absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunku Malarstwo - UAP, studia II stopnia
| abs. 2024 | abs. 2021 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 |
|---|
| w I roku | 1,18 | 5,05 | 0,25 | 3,23 | 3,38 | 2,69 | 2,76 |
|---|
| w II roku | | 4,27 | 1,39 | 1,95 | 1,85 | 2,05 | 7,02 |
|---|
| w III roku | | 3,17 | 3,09 | 0,45 | 5,96 | 2,08 | 3,08 |
|---|
| w IV roku | | 3,04 | 2,76 | 0,00 | 1,16 | 1,26 | 0,00 |
|---|
| w V roku | | | 1,90 | 2,18 | 0,86 | 4,13 | 0,00 |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznacza się proporcję indywidualnego ryzyka bezrobocia do średniej stopy rejestrowanego bezrobocia w jego powiatach zamieszkania w okresie objętym badaniem. Wartość wskaźnika jest równa średniej tych proporcji.
Wartości poniżej 1 oznaczają niższe przeciętnie ryzyko bezrobocia absolwentów niż w ich powiatach zamieszkania, zaś wartości powyżej 1 oznaczają wyższe ryzyko.
Względny wskaźnik bezrobocia w I roku po dyplomie
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: względny wskaźnik bezrobocia dla absolwentów z lat 2014-2024 w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
⇑Praca
Średni czas poszukiwania pierwszej pracy po uzyskaniu dyplomu (w miesiącach)
dla kierunku Malarstwo - UAP, studia II stopnia
| jakakolwiek praca | umowa o pracę |
|---|
| absolwenci z roku 2015 | 7,89 | 10,62 |
|---|
| absolwenci z roku 2016 | 12,79 | 19,36 |
|---|
| absolwenci z roku 2017 | 9,58 | 27,43 |
|---|
| absolwenci z roku 2018 | 7,36 | 8,60 |
|---|
| absolwenci z roku 2019 | 16,60 | 35,17 |
|---|
| absolwenci z roku 2021 | 9,27 | 19,14 |
|---|
| absolwenci z roku 2024 | 5,50 | 7,40 |
|---|
Liczba miesięcy na znalezienie pierwszej jakiejkolwiek pracy
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: średnia liczba miesięcy pomiędzy miesiącem uzyskania dyplomu a miesiącem podjęcia pierwszej jakiejkolwiek pracy po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Liczba miesięcy na znalezienie pierwszej pracy na umowę o pracę
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: średnia liczba miesięcy pomiędzy miesiącem uzyskania dyplomu a miesiącem podjęcia pierwszej pracy po dyplomie na umowę o pracę. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Procent absolwentów, którzy pracowali w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
dla kierunku Malarstwo - UAP, studia II stopnia
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | samozatrudnienie |
|---|
| abs. z roku 2015 | 58,3% | 41,7% | 0,0% |
|---|
| abs. z roku 2016 | 56,2% | 31,2% | 0,0% |
|---|
| abs. z roku 2017 | 69,2% | 15,4% | 0,0% |
|---|
| abs. z roku 2018 | 85,7% | 50,0% | 7,1% |
|---|
| abs. z roku 2019 | 42,9% | 7,1% | 0,0% |
|---|
| abs. z roku 2021 | 60,0% | 20,0% | 13,3% |
|---|
| abs. z roku 2024 | 70,0% | 40,0% | 0,0% |
|---|
Wartości te pokazują, za jaką część absolwentów w badanym okresie wpłynęła składka z tytułu pracy: jakiejkolwiek, na umowę o pracę oraz samozatrudnienia.
Jakakolwiek praca w I roku po dyplomie
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy podjęli jakąkolwiek pracę w pierwszym roku po dyplomie.
Praca na umowę o pracę w I roku po dyplomie
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy pracowali na umowę o pracę w pierwszym roku po dyplomie.
Praca w I roku po dyplomie w ramach samozatrudnienia
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy pracowali na zasadzie samozatrudnienia w pierwszym roku po dyplomie.
Czas pracy, jako procent miesięcy przepracowanych przez absolwentów w pierwszym roku po dyplomie
dla kierunku Malarstwo - UAP, studia II stopnia
| abs. 2024 | abs. 2021 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 |
|---|
| jakakolwiek praca | 44,2% | 50,6% | 28,6% | 44,6% | 40,4% | 23,4% | 48,6% |
|---|
| umowa o pracę | 25,8% | 9,4% | 7,1% | 27,4% | 12,2% | 16,7% | 34,7% |
|---|
| samozatrudnienie | 0,0% | 13,3% | 0,0% | 3,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
|---|
Jest to średni procent miesięcy przepracowanych przez absolwentów: w jakiejkolwiek formie, na umowę o pracę oraz w ramach samozatrudnienia. Wartości te informują o długotrwałości pracy.
Czas pracy w I roku po dyplomie
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych w jakiejkolwiek formie w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Czas pracy w I roku po dyplomie na umowę o pracę
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych na umowę o pracę w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Czas pracy w I roku po dyplomie w ramach samozatrudnienia
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych w ramach samozatrudnienia w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
⇑Wynagrodzenie
Średnie miesięczne wynagrodzenie ze wszystkich źródeł po uzyskaniu dyplomu
dla kierunku Malarstwo - UAP, studia II stopnia
| absolwenci 2024 | absolwenci 2021 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | absolwenci 2015 |
|---|
| w I roku | 2 164 zł | 1 615 zł | 2 007 zł | 1 535 zł | 1 177 zł | 1 177 zł | 1 870 zł |
|---|
| w II roku | | 2 159 zł | 2 924 zł | 1 872 zł | 1 495 zł | 1 411 zł | 1 777 zł |
|---|
| w III roku | | 3 241 zł | 2 846 zł | 2 433 zł | 1 216 zł | 2 389 zł | 2 555 zł |
|---|
| w IV roku | | 4 895 zł | 4 359 zł | 2 831 zł | 1 801 zł | 2 773 zł | 4 470 zł |
|---|
| w V roku | | | 5 219 zł | 2 243 zł | 2 447 zł | 3 408 zł | 4 592 zł |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznaczane są łączne zarobki ze wszystkich form zatrudnienia uzyskane w badanym okresie. Suma ta dzielona jest przez liczbę miesięcy, w których absolwent był zatrudniony. Pomijani są absolwenci, którzy w badanym okresie w ogóle nie mieli zatrudnienia.
Wynagrodzenie ze wszystkich źródeł w I roku po dyplomie
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie ze wszystkich źródeł w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Średnie miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę po uzyskaniu dyplomu
dla kierunku Malarstwo - UAP, studia II stopnia
| absolwenci 2024 | absolwenci 2021 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | absolwenci 2015 |
|---|
| w I roku | 2 900 zł | 2 368 zł | | 1 794 zł | | 1 843 zł | 2 083 zł |
|---|
| w II roku | | 3 655 zł | | 2 413 zł | | 2 090 zł | 2 560 zł |
|---|
| w III roku | | 4 591 zł | 3 427 zł | 3 513 zł | 3 230 zł | 2 868 zł | 3 854 zł |
|---|
| w IV roku | | 5 377 zł | 4 769 zł | 3 653 zł | 2 919 zł | 3 052 zł | 4 470 zł |
|---|
| w V roku | | | 4 639 zł | 4 545 zł | 2 872 zł | 3 691 zł | 4 592 zł |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznaczane są łączne zarobki z tytułu umów o pracę uzyskane w badanym okresie. Suma ta dzielona jest przez liczbę miesięcy, w których absolwent był zatrudniony na umowę o pracę.
Pomijani są absolwenci, którzy w badanym okresie nie byli zatrudnieni na umowę o pracę.
Wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w I roku po dyplomie
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Względny wskaźnik zarobków absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunku Malarstwo - UAP, studia II stopnia
| abs. 2024 | abs. 2021 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 |
|---|
| w I roku | 0,23 | 0,26 | 0,45 | 0,36 | 0,25 | 0,30 | 0,47 |
|---|
| w II roku | | 0,32 | 0,60 | 0,40 | 0,29 | 0,32 | 0,40 |
|---|
| w III roku | | 0,40 | 0,51 | 0,50 | 0,23 | 0,50 | 0,52 |
|---|
| w IV roku | | 0,54 | 0,67 | 0,53 | 0,30 | 0,55 | 0,85 |
|---|
| w V roku | | | 0,70 | 0,37 | 0,35 | 0,58 | 0,81 |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznacza się proporcję jego średnich zarobków do średnich zarobków w jego powiatach zamieszkania w okresie objętym badaniem. Wartości powyżej 1 oznaczają, że przeciętnie absolwenci zarabiają powyżej średniej w ich powiatach zamieszkania, zaś wartości poniżej 1 oznaczają wynagrodzenie poniżej średniej.
Absolwenci po studiach są zazwyczaj na początku swojej kariery zawodowej, stąd wskaźnik ten często przyjmuje wartości poniżej 1.
Względny wskaźnik zarobków w I roku po dyplomie
UAP, Malarstwo (IIst.)
wykres: względny wskaźnik zarobków absolwentów w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.