


Wykonuj zabiegi pielęgnacyjne, lecznicze i upiększające.
Zapoznaj się z metodami wizażu i stylizacji.
Studiując, dowiesz się jak opóźnić zewnętrzne oznaki starzenia się oraz dłużej zachować zdrowie.W programie studiów przewidziano m.in.:

Kosmetologia na studiach magisterskich w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia to praktyczne studia drugiego stopnia, na których wykłady odbywają się online, a ćwiczenia stacjonarnie w Krakowie. To propozycja dla ciebie, jeśli po licencjacie z kosmetologii lub kierunku pokrewnego chcesz rozwijać się w branży beauty i zdrowia albo myślisz o karierze naukowej lub dydaktycznej.
Program obejmuje zaawansowaną wiedzę z zakresu:
Na kierunku wybierasz jedną z trzech specjalności: Kosmetologia w medycynie estetycznej, Marketing i zarządzanie w kosmetologii albo Podologia. Pierwsza przygotowuje do współpracy z lekarzami medycyny estetycznej, druga do prowadzenia salonu lub własnej firmy beauty, a trzecia do pielęgnacji i terapii stóp. Wszystkie ścieżki są praktyczne i odpowiadają na aktualne wyzwania branży beauty i zdrowia.
Zaplecze do ćwiczeń. Uczelnia dysponuje pracowniami kosmetologicznymi oraz laboratoriami chemicznymi i mikrobiologicznymi, a studenci korzystają ze specjalistycznych stanowisk zabiegowych. To ważne, bo zdecydowaną większość zajęć stanowią ćwiczenia i warsztaty praktyczne.
Program obejmuje praktyki zawodowe realizowane we współpracy z gabinetami kosmetologicznymi, ośrodkami SPA i centrami urody. Zdecydowaną większość zajęć stanowią ćwiczenia i warsztaty praktyczne, a nie wykłady.
Partnerstwo z firmami kosmetycznymi i producentami sprzętu beauty pozwala uczestniczyć w certyfikowanych szkoleniach i kursach praktycznych jeszcze w trakcie studiów. Zajęcia prowadzą kosmetolodzy, lekarze dermatolodzy, podolodzy, przedsiębiorcy i eksperci z branży beauty.
Po studiach możesz podjąć pracę w:
Na podstawie stron kierunku na kwspz.pl.



| liczba absolwentów | |
|---|---|
| rok 2016 | 23 |
| rok 2017 | 100 |
| rok 2018 | 46 |
| rok 2019 | 75 |
| rok 2020 | 55 |
| rok 2021 | 73 |
| rok 2022 | 76 |
| rok 2023 | 107 |
| rok 2024 | 82 |
| % absolwentów | |
|---|---|
| absolwenci z roku 2016 | 17,4% |
| absolwenci z roku 2017 | 6,0% |
| absolwenci z roku 2018 | 4,3% |
| absolwenci z roku 2019 | 0,0% |
| absolwenci z roku 2020 | 14,5% |
| absolwenci z roku 2021 | 6,9% |
| absolwenci z roku 2022 | 7,9% |
| absolwenci z roku 2023 | 13,1% |
| absolwenci z roku 2024 | 23,2% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 4,2% | 9,3% | 6,2% | 7,9% | 13,6% | 9,6% | 8,3% | 11,9% | 2,5% |
| w II roku | 6,6% | 7,3% | 5,4% | 5,2% | 7,3% | 14,5% | 7,5% | 0,7% | |
| w III roku | 7,7% | 2,3% | 2,1% | 3,4% | 11,8% | 4,9% | 0,4% | ||
| w IV roku | 2,6% | 2,9% | 4,1% | 5,1% | 5,4% | 0,0% | |||
| w V roku | 8,3% | 5,6% | 6,0% | 3,4% | 7,2% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 0,93 | 2,34 | 1,42 | 1,29 | 2,58 | 1,94 | 2,27 | 2,03 | 0,42 |
| w II roku | 1,65 | 1,89 | 0,88 | 1,37 | 1,45 | 3,40 | 1,50 | 0,10 | |
| w III roku | 1,84 | 0,37 | 0,34 | 0,62 | 2,57 | 0,82 | 0,07 | ||
| w IV roku | 0,57 | 0,57 | 0,75 | 1,26 | 0,87 | 0,00 | |||
| w V roku | 1,69 | 1,24 | 0,99 | 0,79 | 1,42 |
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | |
|---|---|---|
| absolwenci z roku 2016 | 2,00 | 6,15 |
| absolwenci z roku 2017 | 4,11 | 10,13 |
| absolwenci z roku 2018 | 3,95 | 7,71 |
| absolwenci z roku 2019 | 2,76 | 5,63 |
| absolwenci z roku 2020 | 4,46 | 7,97 |
| absolwenci z roku 2021 | 1,88 | 7,90 |
| absolwenci z roku 2022 | 2,06 | 5,43 |
| absolwenci z roku 2023 | 3,01 | 5,83 |
| absolwenci z roku 2024 | 0,53 | 1,96 |
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | samozatrudnienie | |
|---|---|---|---|
| abs. z roku 2016 | 95,7% | 78,3% | 26,1% |
| abs. z roku 2017 | 83,0% | 62,0% | 26,0% |
| abs. z roku 2018 | 84,8% | 65,2% | 19,6% |
| abs. z roku 2019 | 81,3% | 70,7% | 10,7% |
| abs. z roku 2020 | 80,0% | 58,2% | 20,0% |
| abs. z roku 2021 | 75,4% | 52,0% | 15,0% |
| abs. z roku 2022 | 86,8% | 61,8% | 21,1% |
| abs. z roku 2023 | 82,2% | 55,1% | 19,6% |
| abs. z roku 2024 | 85,4% | 61,0% | 14,6% |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| jakakolwiek praca | 76,9% | 64,7% | 75,5% | 67,6% | 68,3% | 72,2% | 75,7% | 72,7% | 89,1% |
| umowa o pracę | 50,2% | 41,2% | 50,4% | 41,5% | 48,9% | 56,2% | 54,2% | 46,1% | 59,4% |
| samozatrudnienie | 12,5% | 13,3% | 17,2% | 10,8% | 11,7% | 9,0% | 14,9% | 19,7% | 21,0% |
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 4 008 zł | 3 622 zł | 3 031 zł | 2 645 zł | 1 994 zł | 2 204 zł | 2 019 zł | 1 878 zł | 1 737 zł |
| w II roku | 4 607 zł | 4 034 zł | 3 494 zł | 2 685 zł | 2 650 zł | 2 337 zł | 2 227 zł | 2 097 zł | |
| w III roku | 4 544 zł | 4 191 zł | 3 540 zł | 2 962 zł | 2 120 zł | 2 329 zł | 2 823 zł | ||
| w IV roku | 4 305 zł | 4 168 zł | 3 493 zł | 2 383 zł | 2 550 zł | 2 721 zł | |||
| w V roku | 4 450 zł | 4 166 zł | 3 097 zł | 3 065 zł | 2 871 zł |
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 4 445 zł | 3 814 zł | 3 150 zł | 2 928 zł | 2 213 zł | 2 414 zł | 1 988 zł | 2 012 zł | 1 628 zł |
| w II roku | 5 025 zł | 4 185 zł | 3 793 zł | 2 788 zł | 2 867 zł | 2 384 zł | 2 426 zł | 1 988 zł | |
| w III roku | 4 795 zł | 4 595 zł | 3 609 zł | 3 191 zł | 2 513 zł | 2 434 zł | 2 096 zł | ||
| w IV roku | 4 507 zł | 4 248 zł | 3 631 zł | 2 600 zł | 2 634 zł | 2 737 zł | |||
| w V roku | 4 688 zł | 4 334 zł | 3 107 zł | 3 136 zł | 3 134 zł |
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| w I roku | 0,49 | 0,47 | 0,46 | 0,46 | 0,38 | 0,45 | 0,46 | 0,46 | 0,43 |
| w II roku | 0,53 | 0,53 | 0,54 | 0,46 | 0,50 | 0,49 | 0,49 | 0,47 | |
| w III roku | 0,52 | 0,57 | 0,54 | 0,50 | 0,41 | 0,48 | 0,61 | ||
| w IV roku | 0,52 | 0,55 | 0,52 | 0,42 | 0,47 | 0,53 | |||
| w V roku | 0,54 | 0,52 | 0,49 | 0,52 | 0,52 |