aplikacja Matura google play app store
Düsseldorf, Niemcy

Historia sztuki

Kunstgeschichte

II stopnia
Spis treści
Historia sztuki studies

⇑Historia sztuki - Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf

Język wykładowy: niemieckiStudia w języku niemieckim
Grupa kierunków: artystyczne
Kwalifikacje: Master
System studiów: sta­cjo­nar­ne
Strona www uczelni: www.uni-duesseldorf.de

⇑Test: sprawdź czy Historia sztuki to studia dla Ciebie!

low-angle-view-male-female-statues-against-buildings

Odpowiedz na wszystkie pytania i sprawdź, czy Historia sztuki to studia dla Ciebie!

1. Czy masz solidne podstawy z historii sztuki od starożytności do renesansu zdobyte na studiach I stopnia?

2. Czy interesuje Cię sztuka nowożytna i współczesna wraz z teorią krytyczną?

3. Czy masz doświadczenie w analizie ikonografii i symboliki dzieł sztuki?

4. Czy interesuje Cię konserwacja i techniki badań materiałowych dzieł sztuki?

5. Czy masz umiejętność pracy z archiwami ikonograficznymi i katalogami muzealnymi?

6. Czy jesteś gotów/gotowa na udział w projektach badawczych i wystawach muzealnych?

7. Czy potrafisz krytycznie analizować teksty źródłowe (eseje, krytyka, katalogi) pod kątem teoretycznym?

8. Czy interesuje Cię digital humanities w historii sztuki (fotogrametria, VR, bazy danych)?

9. Czy planujesz karierę w muzeach, galeriach lub instytucjach kultury?

10. Co najbardziej motywuje Cię do podjęcia studiów magisterskich na kierunku Historia sztuki?

⇑Definicje i cytaty

Historia sztuki - studia (II st.) trwają przynajmniej 4 semestry, ECTS≥120. Absolwent posiada gruntowną i wszechstronną wiedzę z zakresu historii sztuki polskiej, europejskiej i pozaeuropejskiej – z okresu czasów starożytnych po współczesność. Jest przygotowany do pracy w muzeach i urzędach konserwatorskich, galeriach wystawiających i prowadzących obrót dziełami sztuki, redakcjach wydawnictw, czasopism, placówkach popularyzujących sztukę oraz w szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej (zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela).
Historia
Historia – nauka humanistyczna i społeczna, która zajmuje się badaniem przeszłości, a w znaczeniu ścisłym badaniem działań i wytworów ludzkich, aż do najstarszych poświadczonych pismem świadectw, w odróżnieniu od prehistorii, archeologii, antropologii lub historii naturalnej. Wynikiem badań historycznych jest opis dziejów (historiografia).
Historia sztuki
Historia sztuki (niem. Kunstgeschichte) – dyscyplina nauk humanistycznych, której przedmiotem poznania są sztuki wizualne w ujęciu historycznym; działami historii sztuki są historia architektury, historia malarstwa, historia rzeźby oraz historia sztuki użytkowej (sztuki stosowanej).
Historia
Kto mówi o historii, jest zawsze bezpieczny.
Przeciwko niemu świadczyć nie wstaną umarli.
Jakie zapragniesz możesz przypisać im czyny,
Ich odpowiedzią zawsze będzie milczenie.
Z głębi nocy wynurza się ich pusta twarz.
Nadasz jej takie rysy jakich ci potrzeba.
Dumny z władzy nad ludźmi dawno minionymi
Zmieniaj przeszłość na własne, lepsze podobieństwo.
Autor: Czesław Miłosz, Dziecię Europy, 1946.
Historia
(Gdyby) nos Kleopatry (był krótszy, inne byłyby losy świata)
Le nez de Cleopatre (s'il eut été plus court, toute la face de la terre aurait change) (fr.)
Historia
Historia najczęściej opisuje zmiany dzienne. W narodach obcą przemocą przygniecionych, najczęściej w ciemnościach nocy gotują się wypadki które jasność dnia odsłania. (…) Wiele dziś jest nie wyjaśnionego w dziejach świata, kiedyś historia nocy ciekawszą będzie od historii dni.
Autor: Jan Czyński

Aktualizacje proszę przesyłać na 

Polityka Prywatności